Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Zalety naturalnego makijażu mineralnego

Składniki mineralne w kosmetykach

Kosmetyki ekologiczne

Nie da się nie zauważyć rosnącej popularności ekologicznych kosmetyków mineralnych. Ich sukces w dużej mierze opiera się na tym, że znakomicie kryją, są lekkie oraz potrafią podkreślać urodę bez mocnego narzucania się. Wielkie znaczenie ma także to, że są bardzo delikatne dla skóry i nie powodują reakcji alergicznych, ponieważ są wolne od substancji zazwyczaj takie reakcje powodujących, czyli sztucznych barwników, wypełniaczy i konserwantów. Do ich produkcji wykorzystuje się tylko drobno zmielone minerały, takie jak tlenki tytanu, cyny oraz żelaza, jak również mikę. Wszystkie te produkty są laboratoryjnie oczyszczane.

Mika

Za najważniejszy składnik kosmetyków mineralnych uchodzi mika. Ta drobno zmielona substancja rozświetla skórę i chowa w ten sposób wszystkie niedoskonałości. Absorbuje też nadmiar sebum na skórze przetłuszczającej się. Stosuje się ja też jako wypełniacz do kosmetyków opartych na innych substancjach. W roli barwnika do kosmetyków wykorzystuje się głównie różne tlenki żelaza. Są one dostępne w odcieniach koloru czarnego, żółtego i czerwonego, które po zmieszaniu oferują szeroką gamę kolorów. Warto też wspomnieć o tlenkach cyny i tytanu rozjaśniających kosmetyki, poprawiających krycie, nadających im właściwości antybakteryjnych oraz umożliwiającym im blokowanie promieniowania UVA i UVB.

Kosmetyki naturalne – składniki

Bardzo ważne jest to, że kosmetyki tego typu mają działanie łagodzące i leczące dla skóry, pielęgnują ją. Pod nimi skóra może oddychać i nie grozi jej fotostarzenie się. Można z nich korzystać po zabiegach medycyny estetycznej i sprawdzają się u osób starszych.

Regeneracja skóry

Kosmetyki dla cery trądzikowej

Na kosmetyki mineralne powinny stawiać przede wszystkim osoby o cerze trądzikowej i przetłuszczającej się. Obecne w nich substancje mineralne skutecznie wchłaniają serum, a nawet ważniejsze jest to, że w bardzo skuteczny sposób radzą sobie ze wspomaganiem gojenia się wszelkich stanów zapalnych przykrywanych warstwą kosmetyku. Jeśli ma się problemy z wypryskami, warto jest stawiać na produkty z tlenkiem cynku, krzemionką i kaolinem. Zazwyczaj tworzone są na bazie miki, która jest lekka i nie stanowi zagrożenia dla łatwo zatykających się porów skóry.