Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Środki zaradcze na łamliwe paznokcie u psów i ich możliwe przyczyny

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zapobiec suche i łamliwe paznokcie swojego szczeniaka, a następnie przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się kilka sposobów, jak pies łamliwe paznokcie remedium!

Co to są łamliwe paznokcie?

Łamliwe paznokcie to schorzenie o nazwie "onychorrhexis", z którym na ogół borykają się psy. Ten problem daje ogromny ból do swojego małego partnera, jak umieścić ciężar ciała na ich łapy i paznokcie, polegając na nich do przeciągania, kopania, trzymając kości i zabawki, wraz z ochrony przed różnymi zagrożeniami. Można szybko zauważyć ten problem podczas przycinania lub pielęgnacja ich paznokcie. I tak jest potrzeba, aby wiedzieć, pies łamliwe paznokcie remedium, aby rozwiązać problem najwcześniej.

Co powoduje łamliwe paznokcie u psów?

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, które mogą powodować łamliwe paznokcie u psów!

1. Łamliwość z powodu długich paznokci

Konieczne jest przycinanie paznokci psa tak często jak jest to potrzebne, a jeśli tego nie zrobimy to paznokcie mogą stać się łamliwe a nawet prowadzić do poważnych urazów podczas wykonywania ćwiczeń lub jakiejkolwiek aktywności. Bądź ostrożny podczas obcinania paznokci szczeniaka, ponieważ może to spowodować uszkodzenie, dyskomfort, ból lub zakażenie żył i skóry.

2. Infekcje paznokci

Infekcje grzybicze, bakteryjne i drożdżowe są istotną przyczyną suchych i łamliwych paznokci u większości gatunków psów. Grzybica wywołana jest przez dermatofity, które atakują paznokcie i fałdy pazurów Twojego pupila, powodując łamliwość paznokci. Konieczne jest natychmiastowe leczenie tego schorzenia, ponieważ może się ono również rozprzestrzeniać na inne części ciała, a także na ludzi.

3. Nowotwory łożyska paznokcia

Rak łożyska paznokcia jest również powodem zniekształconych i łamliwych paznokci u psów. Czerniak podpaznokciowy psów (CSM) i rak kolczystokomórkowy (SCC) to nowotwory łożyska paznokcia powodujące łamliwość paznokci poprzez niszczenie kości i osłabianie paznokci.

4. Rasy

Niektóre gatunki psów są podatne na problemy związane z paznokciami, takie jak łamliwość, deformacja paznokci i infekcje.

  • JamnikiSyberian huskyRhodesian ridgebacksOwczarki niemieckieSpringer spaniele angielskieRottweileryCocker spanieleWhippety

5. Symetryczna onychodystrofia lupoidalna

Symetryczny lupoid onychodystrofii (SLO) jest zaburzeniem często określane różnymi nazwami, takimi jak "Canine symmetrical onychomadesis" i "Symmetric lupoid onychitis". Warunek ten sprawia, że układ odpornościowy psa nadaktywny, co sprawia, że jego pazury są krótkie, kruche, i dyskomfort, jak rżwnież. Młode i w średnim wieku psy są prawdopodobne, aby mieć tę chorobę.

6. Brak niezbędnych składników odżywczych

W przypadku braku żywności, bogate w niezbędne składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały, paznokcie psa może stać się kruche i delikatne. Podobnie jak ludzie, pies musi podjąć pożywne i zrównoważonej diety.

Pies łamliwe paznokcie remedium

Oto kilka środków, aby zapobiec psa łamliwe paznokcie, że na pewno złagodzić ich stan dużo!

1. Prawidłowe przycinanie paznokci

Aby uniknąć bolesnego stanu jak łamliwe paznokcie, konieczne jest, aby przyciąć paznokcie psa często. Kiedy jego paznokcie dotykają ziemi, wtedy jest to idealny czas na obcinanie paznokci. Zawsze używaj wysokiej jakości profesjonalnego obcinacza i wykonuj tę procedurę solidnie.

2. Pożywna dieta

Karma dla psa musi zawierać ważne suplementy, takie jak witamina E, żelatyna, biotyna, cynk i kwasy tłuszczowe, wraz z innymi składnikami odżywczymi. Jeśli zrobić swój ogar jedzenie w domu, to musi być zatwierdzony przez weterynarza, aby upewnić się, że jest to zrównoważona dieta.