Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Sporządzanie mineralnych kosmetyków

mieszanie kosmetykówMieszanie składników w kosmetykach mineralnych realizować można na trzy sposoby:

Torebki strunowe

Tutaj każdy będzie mógł samodzielnie sobie poradzić, ponieważ jest to najprostszy sposób. Nie trzeba się niczym martwić, tylko wszystkie elementy umieścić w torebce strunowej i następnie rozcierać dłonią aż do uzyskania jednolitego kosmetyku. Najczęściej wystarczy tylko kilka minut rozcierania, by uzyskać zadowalające efekty. Takiej metody nie można jednak stosować, gdy wykorzystuje się matowe pigmenty, ponieważ nie da się ich dobrze wymieszać w ramach strunowej torebki. A jeśli nie będą one dobrze wymieszane będą pozostawiać na skórze smugi.

Moździerze

To bardzo skuteczna forma mieszkania składników, która doskonale się sprawdza. Jest to praktyczne rozwiązanie. Tutaj trzeba jednak pamiętać o dodawaniu składników w pewnej kolejności. Zaczynać warto od pigmentów matowych, do których trzeba dodać troszkę głównego wypełniania. Trzeba pamiętać, że zaczynamy zawsze od tych składników, które mogą się zbrylić. Następnie dopiero dodamy pozostałe dodatki i resztę głównego wypełniacza. Wszystko również ucieramy do uzyskania jednolitego produktu. Moździerz charakteryzuje się dużo lepszym efektami, jeśli na swój warsztat weźmiemy właśnie pigmenty matowe, które w torebce strunowej ciężko było rozetrzeć. Jeśli jednak wykorzystujemy miki błyszczące, lepiej odstawić moździerz ponieważ można doprowadzić do ich niebezpiecznego zmatowienia.

Młynki

jak samemu zrobić kosmetykiTo najbardziej skomplikowana forma mieszania, która będzie jednak dawać najwięcej efektów. Przez ich użycie będzie można uzyskać naprawdę jednorodne kosmetyki. W młynkach można mieszać pigmenty matowe, ale przed tym warto je delikatnie rozetrzeć w moździerzu, ponieważ w ten sposób uzyskać się efekt, który sprawi, że nie będzie dochodziło do zbrylania i przyklejania do ścianek młynka. Do nich dodajemy wypełniacz główny a dopiero następnie resztę dodatków i pozostałą ilość wypełniacza głównego. Jeśli chodzi o mieszanie trzeba się zastosować do jednej zasady. Zawsze mieszamy w dynamiczny powtarzający się sposób. Powinny to być serie, które jednorazowo będą trwać około sekundy. Mieszanie w sposób ciągły z zastosowaniem młynka niestety prowadzi do spalania półproduktów i kosmetyki nie będą udane. Tak samo jak w moździerzach lepiej nie mieszać mik błyszczących, ponieważ doprowadzi się do ich zmatowienia. W związku z tym lepiej umieścić je w torebce strunowej i tam przez rozcieranie wmieszać.