Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Na czym polega oryginalność kosmetyków mineralnych?

Osoby, które zaczynają interesować się makijażem mineralnym bardzo szybko nawet nie orientują się, w którym momencie zostały jego zwolennikami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że kosmetyki tego typu wydają się być wolne od wad.

Naturalny wygląd ceryLekkie i trwałe charakteryzują się między innymi tym, że na skórze prezentują się wyjątkowo naturalnie. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że można je stosować nawet wówczas, gdy ma się cerę wrażliwą, a tym samym nieustannie narażoną na podrażnienia. Trudno się jednak dziwić ich skuteczności, gdy weźmie się pod uwagę to, że kosmetyki tego typu powstały jako rezultat poszukiwania preparatów na tyle delikatnych, aby możliwe było ich nakładanie na skórę otoczoną specjalną troską. Dziś stosują je nie tylko osoby, które poddały się peelingowi laserowymi i botoksowi, ale również pacjenci po naświetleniach radiologicznych. Co więcej, są to jedne z nielicznych kosmetyków, które nie stanowią zagrożenia dla cery trądzikowej. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w kosmetykach mineralnych nie powinno być substancji chemicznych sztucznego pochodzenia. Okazuje się, że w grę wchodzą nie tylko olejki zapachowe, ale również woski oraz różnego rodzaju środki konserwujące.

Naturalne składniki kosmetyków Zamiast tego kosmetyki posiadają w swoim składzie krystalicznie czyste minerały takie, jak choćby tlenki chloru, żelaza i manganu, kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego, mika, tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. Minerały odpowiadają nie tylko za zaskakującą wiele osób trwałość kosmetyków tego typu. Przesądzają również o tych ich właściwościach, które można uznać za prozdrowotne. Tu znakomitym przykładem może być dwutlenek tytanu, to bowiem właśnie on odpowiada za właściwości kryjące kosmetyku. Ciekawym rozwiązaniem jest też tlenek cynku. Znany jest z tego, że reguluje wydzielanie sebum, choć warte podkreślenia są także charakterystyczne dla niego właściwości antybakteryjne. Osoby, które wypowiadają się z uznaniem na temat kosmetyków mineralnych wskazują na wiele ich wartościowych cech. Dość często zwraca się więc uwagę między innymi na to, że idealnie wtapiają się one w skórę. To właśnie ta ich cecha sprawia, że sam makijaż prezentuje się na tyle naturalnie, że sięgają po niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Warte podkreślenia jest i to, że kosmetyki mineralne znakomicie radzą sobie z mankamentami skóry takimi jak choćby sińce, zmarszczki oraz przebarwienia. Pozwalają też na eksperymenty kolorystyczne, ich właściciele sami mogą bowiem mieszać barwy wiedząc, że przybliży ich to do znalezienia podkładu dobranego idealnie do ich karnacji.