Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Mineralne kosmetyki bez parabenów

Kosmetyki mineralne to naturalne preparaty ograniczające swój skład tylko i wyłącznie do czystych pigmentów, nie zawierające szkodliwych parabenów. W praktyce są to sproszkowane minerały. Najczęściej mamy do czynienia z tlenkami Kosmetyki bez parabenów w składzietytanu i żelaza, miką oraz z kamieniami półszlachetnymi, w tym przede wszystkim z cytrynem, kwarcytem i turmalinem. Podstawową grupą docelową dla takich kosmetyków są osoby wrażliwe na chemikalia, mające częste odczyny alergiczne, ale zaleca się je też po zabiegach typu peeling czy botoks. Początek kariery takich kosmetyków był zresztą związany z chwilowym niedomaganiem osób je stosujących, ale po odkryciu ich zalet zaczęto stosować je bardzo szeroko dla ogółu społeczeństwa. Naturalne kosmetyki mineralne zaczęto stosować w USA. Nie zatykały porów i nie wysuszały skóry, nie przeszkadzał im trądzik, a stosować mogły je osoby z dowolnym rodzajem cery, także z tym najdelikatniejszym. Szybko zaczęły być polecane osobom z problemami skórnymi. Niedługo potem zauważono, że realnie przyśpieszają one gojenie się skóry, a także zabezpieczają ją przed dalszymi uszkodzeniami przez czynniki środowiska.

Kosmetyki mineralne - stwórz perfekcyjny makijaż

Uczucie lekkości i doskonałe krycie przestały być wreszcie czynnikami wzajemnie się wykluczającymi, zaczęły iść ze sobą w kosmetyki naturalneparze. Dobrze nałożony makijaż mineralny jest nieodczuwalny na skórze. Można nim też dowolnie manipulować pod względem intensywności kolorów i poziomu krycia. Osoba nakładająca makijaż ma nad nim pełną kontrolę. Może dowolnie podkreślać obszary twarzy lub ukrywać niedoskonałości z taką mocą, z jaką będzie chciała. A to wszystko bez reakcji alergicznych. W temacie kosmetyków mineralnych często powtarzana nieprawdą jest to, że nie mają one filtrów chroniących przed promieniowaniem UV. Nie są one oczywiście przeznaczone do opalania się (koniecznej Est stosowanie dodatkowych preparatów), ale zapewniają podstawową ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB ocenianą na 10-20 SPF. Martwić nie trzeba się też o ich wydajność. Niewielka ich ilość wystarczy do uzyskania takiej ochrony.

Wysoka wydajność kosmetyków to w sporej mierze efekt braku wypełniaczy. W kosmetyku mineralnym 100% zawartości to kosmetyk mineralny, chociaż czasami pojawiają się różne organiczne dodatki. Jeśli nie ma ich w ogóle, kosmetyk w zasadzie kosmetyki bez chemiinigdy się nie popsuje. Wskazana na opakowaniu data przydatności do wykorzystania odnosi się najczęściej jedynie do intensywności barwników. Obecność składników organicznych powinna nas mimo wszystko obligować do stosowania się do daty przydatności produktu. Spore znaczenie ma tutaj sposób przechowywania, ponieważ minerały są dobrym, naturalnym podłożem do rozwoju życia i jeśli nie zapewnimy kosmetykowi miejsca suchego i chłodnego, mogą się w nich zadomowić różne drobnoustroje. Na koniec trzeba zaznaczyć, że kosmetyki z dodatkiem minerałów to nie kosmetyki mineralne i nie można się spodziewać, że zapewnią one wszystkie opisywane tutaj rzeczy. Wręcz przeciwnie, kosmetyk z jedynie niewielkim dodatkiem minerałów będzie najprawdopodobniej równie szkodliwy, co kosmetyk zupełnie bez nich.