Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Makijaż mineralny czy tradycyjny?

makijaż mineralny

Mineralny makijaż to idealna opcja, która ma świetną trwałość, nie będzie podrażniać cery, zaskakuje zaś ciekawymi kolorami. Cienie, pudry, korektory mogą nie tylko podkreślać urodę, ale są to produkty, które mają formę pielęgnacyjną. Warto sprawdzić dlaczego warto właśnie decydować się na takie kosmetyki. Makijaż mineralny jest realizowany z użyciem kosmetyków, które nie mają syntetycznych składników, które podrażniają skórę, sztucznych barwników, substancji zapachowych, tłuszczy, które obecne są w wielu różnych produktach.

Puder mineralny a puder tradycyjny

Puder mineralny na początku pojawiał się na rynku amerykańskim. Dość szybko można było zobaczyć, że taki produkt jest na coraz lepszym poziomie. Wiele osób uważa, że te kosmetyki są również coraz bardziej popularne a to co najważniejsze to fakt, że są bezpieczne dla skóry. Kosmetyki są naturalne, łagodne dla skóry i dają nam efekt naturalnego makijażu. Faktem będzie to, że obecnie właściwie każdy produkt ma mineralny charakter, ponieważ kosmetyki tak właśnie są przygotowywane. Pytanie jednak będzie o to, czy poza składnikami mineralnymi będą tam dodatkowo również parabeny, konserwanty, chemiczne dodatki aromatyczne. W mineralnych kosmetykach nie powinno być takich elementów.

Takie produkty charakteryzują się tym, że są ważne bezterminowo. W Polsce jednak prawo nakazuje na produktach taką informację umieszczać, dlatego producent musi to zrobić. Natomiast, w Ameryce te kosmetyki sprzedawane są jako produkty w pełni naturalne i ważne bezterminowo. Wynika to przede wszystkim z tego, że takie kosmetyki nie są w stanie skutecznie chronić się przed ewentualnymi bakteriami. Nie rozwijają się tam bakterie, które mogą prowadzić do ich zepsucia. Bezterminowa ważność będzie dotyczyć wyłącznie w pełni nieorganicznych kosmetyków. jeśli istnieje tam mieszanka niestety ważność będzie automatycznie ograniczona.

Dobra strona kosmetyków mineralnych

Kosmetyki, które są naturalne nie ograniczają dostępu skóry do tlenu. Tym samym będą bezpieczne dla każdego niezależnie od rodzaju cery. Nie będą one powodować wysuszenia skóry, podrażnień. Puder mineralny w sposób bezpieczny odpowiadać może za matowienie skóry i ukrywać będzie niedoskonałości.

Nakładanie pudru mineralnego

Zaletą takich właśnie kosmetyków jest to, że można będzie je nakładać kilkoma warstwami. Po nałożeniu jednej warstwy nakładamy kolejne i w ten sposób gwarantować sobie można doskonałe krycie.

Jak wybrać kosmetyki mineralne?

W trakcie zakupu trzeba zwracać uwagę dokładnie na listę składników. Im mniej będzie tych składników tym lepiej, ponieważ w ten sposób mamy pewność, że produkt jest naturalny i tym samym będzie dla naszego zdrowia i naszej skóry rzeczywiście bezpieczny. Im mniej składników tym lepiej dla cery.