Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Czy Aloe Vera zatyka pory | Korzyści z Aloe Vera

Czy aloes zatyka pory? Czy stosowanie aloesu może być problemem dla Twojej skóry? Przeczytaj ten artykuł, by rozwiać swoje wątpliwości.

Co to jest Aloe Vera?

Aloes znany jest również jako "cudowna roślina". To wiecznie zielona bylina o krótkiej łodydze, znana ze swoich właściwości leczniczych. Starożytni Egipcjanie spopularyzowali aloes pod nazwą "roślina nieśmiertelności" z powodu jego licznych korzyści zdrowotnych. Nazwa "Aloe" pochodzi od arabskiego terminu "Alloeh", co oznacza "błyszczącą gorzką substancję", natomiast "Vera" oznacza "prawdziwy" w języku łacińskim. Jest uprawiany komercyjnie dla żelu. Miąższ Aloe vera jest popularnym składnikiem aktywnym w różnych kosmetykach, suplementach diety i innych ziołowych środkach leczniczych.

Czy Aloe Vera zatyka pory?

Aloe vera nie zatyka porów, ponieważ w skali komedogenności ma ocenę "0". Wyższa ocena w tej skali oznacza większą podatność na zatykanie porów. Możesz bezpośrednio używać miąższu z rośliny aloesu i stosować go miejscowo. Ale jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości skórne, to zaleca się konsultację z dermatologiem.

Korzyści z aloesu

Dodaj "roślinę nieśmiertelności" do swojego codziennego reżimu opieki zdrowotnej, aby czerpać z niej zdumiewające korzyści terapeutyczne.

1. Korzystne dla zębów i dziąseł

Według badań, aloes jest bardziej skuteczny niż konwencjonalna pasta do zębów w walce z organizmów odpowiedzialnych za ubytek. Aloe vera jest najlepszy dla tych, którzy mają wrażliwe zęby i dziąsła. Ponadto, ma ważną rolę w świecie stomatologii.

2. Posiada właściwości antybakteryjne

Aloe vera jest skutecznym środkiem antybakteryjnym do zarządzania infekcjami jamy ustnej. Według dobrze udokumentowanych badań, aloes jest silnym antybakteryjne przeciwko różnym szczepom bakterii, a mianowicie, E. coli, S. Typhi, Pseudomonas i Klebsiella epidermidis.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

3. Oferuje antyoksydanty

Aloe vera żel jest bogaty w przeciwutleniacze z powodu jego zawartości polifenoli, fitosteroli i alkaloidów. Zwalcza chorobotwórczy stres oksydacyjny, który występuje, gdy ilość wolnych rodników jest obecna w nadmiarze w komórkach ciała.

4. Redukuje zmarszczki na twarzy

Według badań, doustne spożywanie miąższu aloesu zmniejsza zmarszczki i zwiększa elastyczność poprzez zwiększenie poziomu kolagenu w skórze. Ponadto, to również naprawia inne oznaki wczesnego starzenia się, jak również.

5. Leczy trądzik i pryszcze

Ekstrakt z aloesu roślin jest skutecznym środkiem w leczeniu zarówno trądzik i pryszcze. Wysusza zmiany wypełnione ropą i znika cysta całkowicie. Ponadto, aloes nawilża suchą skórę, jak również.

6. Właściwości przeciwzapalne

Aloe vera żel jest bogatym źródłem właściwości przeciwzapalnych. To nie tylko łagodzi ból, ale również zwiększa proces gojenia, jak również. Ponadto, aloes może wyeliminować infekcję H. pylori dzięki swojej aktywności przeciwzapalnej.

Jak stosować Aloe Vera na twarz?

Wypróbuj poniższe sposoby, aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z leczenia skóry aloesem.