Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

2.Kosmetyki mineralne: czy zasługują na uwagę?

kosmetyki mineralne

Zdanie na temat kosmetyków mineralnych jest naprawdę zróżnicowanie. Ci, którzy zaliczają się do ich zwolenników twierdzą, że gwarantują one naprawdę naturalny efekt i są idealne wówczas, gdy na dworze panują bardzo duże upały. Przeciwny kosmetyków mineralnych podkreślają natomiast, że uwydatniają one niedoskonałości cery, a dobranie odcienia kosmetyku do koloru cery jest naprawdę bardzo trudne.

Na szczególne trudności napotykają kobiety będące posiadaczkami ciemnej karnacji. Pewne jest jednak to, że w ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się sięgać właśnie po kosmetyki mineralne. Pojawia się pytanie z czego wynika ich ogromna popularność. Co tak naprawdę skrywają kosmetyki mineralne.

Kosmetyki mineralne a kosmetyki tradycyjne Ci, którzy zajmują się produkcją kosmetyków mineralnych podkreślają, że zastosowanie w produkcji minerałów mocno rozdrobnionych to prawdziwy przełom w przemyśle kosmetycznym. Wszystko dlatego, że kosmetyki powstałe na bazie minerałów są o wiele bardziej naturalne niż kosmetyki tradycyjne. Sceptycznie nastawieni są jednak do takich twierdzeń chemicy kosmetyczni. Podkreślają, że tak naprawdę wszystkie kosmetyki oferowane przez drogerie są mineralne.

Znajdują się w nich bowiem takie składniki, jak dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mika i tlenek żelaza. Reklamy sugerują, że wymienione składniki są wydobywane spod ziemi, następnie mielone i wreszcie dodawane do kosmetyków. Tymczasem okazuje się, że składniki kosmetyków mineralnych powstają w laboratorium w drodze procesu syntezy. Nawet jeżeli niektóre z nich pochodzą z natury – tak, jak na przykład tytan – to trzeba je oczyścić w laboratorium. Cechą wyróżniającą kosmetyki naturalne od tradycyjnych jest nie tylko to, co się w nich znajduje, ile to, czego w nich nie ma.

Trzeba pamiętać, że w kosmetykach mineralnych niedopuszczalna jest obecność środków konserwujących, parabenów, olejów mineralnych, barwników chemicznych oraz substancji zapachowych. Wszystkie wymienione składniki mogą prowadzić do pojawienia się podrażnień na skórze. Nie ma się więc co dziwić, że lekarze dermatolodzy zalecają stosowanie właśnie kosmetyków mineralnych. Są one polecane również posiadaczkom cery trądzikowej, która bardzo nie lubi oleju.